You are currently viewing Klimatyzacja do chłodzenia i grzania.

Klimatyzacja do chłodzenia i grzania.

Klimatyzacja, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to przyjemny chłód w upalne letnie dni ❄️ Natomiast nie jest to jedyna funkcja. Klimatyzacja może też 🔥GRZAĆ 🌞

Dobrze sprawdza się w chłodne jesienne wieczory, a nawet w mroźne zimowe dni, dzięki temu, że klimatyzacja to pompa ciepła powietrze-powietrze.

🌡⏳️Zaletą takiego sposobu ogrzewania jest ciepło odczuwalne już po kilku minutach oraz bezobsługowość tego rozwiązania.

🤔Skąd zainteresowanie tego typu ogrzewaniem? Wynika to z coraz lepszej wydajności klimatyzatorów, wielofunkcyjności oraz całkiem niskiego kosztu eksploatacji.

📈Wydawać by się mogło, że ogrzewanie klimatyzatorem nie należy do ekonomicznych. W końcu nie jest on szczególnie popularnym urządzeniem grzewczym.
📉Okazuje się jednak, że koszty ciepła wytworzonego dzięki klimatyzatorowi mogą być niższe nawet o 60 do 80% w porównaniu z ogrzewaniem grzejnikami elektrycznymi lub akumulacyjnymi. Grzejnik o mocy 3500W zużywa 3500W energii elektrycznej.
📊Klimatyzatory charakteryzują się znacznie lepszym współczynnikiem COP, który opisuje stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości zużytej energii elektrycznej.
💰Typowy klimatyzator o mocy 3,5 kW w trybie grzania może więc zużyć jedynie 300-800W, co przekłada się na oszczędności.

♻️Klimatyzator jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym od pieców na paliwa stałe czy płynne, gdyż podczas jego eksploatacji nie powstają żadne spaliny. Dodatkowo klimatyzator posiada filtry, które oczyszczają powietrze.

Dobry klimatyzator z funkcją grzania powinien mieć takie funkcje, jak:
❗️podtrzymywanie temperatury – np. służy to zamarzaniu rur lub nadmiernemu wychładzaniu pomieszczenia w sytuacji, gdy spada ona poniżej ustalonego zakresu;
❗️automatyczny restart – po każdym niespodziewanym wyłączeniu lub zaniku napięcia, urządzenie powinno włączać się automatycznie;
❗️wysoka klasa energetyczna;
❗️ciche i wydajne działanie;
❗️możliwość wygodnego i prostego sterowania za pośrednictwem pilota lub aplikacji na telefonie,
❗️tryb odszraniania, uruchamiany w razie konieczności i spadku temperatury;
❗️stała i wydajna praca nawet przy skrajnie niskich temperaturach.

Podsumowując:
🏡Klimatyzator z funkcją grzania to doskonały sposób, aby ogrzać dom i mieszkanie w okresach przejściowych, a także zimowych.

🔆Zapewnia ciepłe i czyste powietrze zimą, wiosną i jesienią, a latem chroni przed upałami, gwarantując komfortowe warunki do życia.
🍃Nowoczesne klimatyzatory to także ekonomiczne i ekologiczne źródło ciepła. ❗️Postawmy więc na sprawdzone rozwiązania i cieszmy się optymalną temperaturą w domu przez cały rok.

Zadzwoń‼ Doradzimy‼ Pomożemy‼
✅gwarantujemy szybką realizację zamówienia
✅gwarantujemy dostawę i montaż
✅gwarantujemy wykwalifikowany personel serwisowy
✅gwarantujemy satysfakcję